Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.

Sign in to follow this  
Yoosa

Sugestia co do rr

26 posts in this topic

Beta-tester

Witam

Chciałbym się podzielić ciekawym moim zdaniem pomysłem co do RR. Jeżeli ludzie narzekają, iż po wbiciu 400 muszą drapnąć dodatkowo tokeny a wg mnie rozmach w top 100 jest straszny co do ilości rr to może moglibyśmy dodać lekką kare co do expa na im wyższy rr. Gdzieś widziałem jak Admin pisał, że chciałby wyrównać balans między nowymi a starszymi to by trochę spowolniło rush rrów. Nie chce podawać przykładów chciałbym tylko znać opinie ludzi i Adminów. Dodatkowo by nikt nie czuł się poszkodowany można by było wprowadzić to od 50rr albo wyżej.

Guest CreatoN

"lekką kare co do expa na im wyższy rr"

Mógłbyś się wypowiedzieć poprawnie? Chodzi ci o dynamic expa?

Official

Tak, chodzi o EXP dynamiczny. Też chętnie bym to teraz wprowadził bo robi nam się dziura i w najbliższym CS'ie walczyć będzie TOP10, a nie 60-80 osób. 

Dobry pomysł, ciekawe co na to topka.

No tak tylko ze bedzie taki problem ze gracz ktory czesto gra i chce byc dobry bedzie sie irytowal bo ktos kto zaczal pozniej nie bedzie mial problemu dogonic kogos kto sie bardzo staral. Cieko to cokolwiek powiedziec ;/

Official

Szczerze powiem że pomysł chyba odpada, widzę że CreatoN nadał status "interesującego" ale jak gracze mają do nas pretensję że chcemy przyciągnąć nowych graczy, to pomysł dynamicznego EXP'a leży i kwiczy. No nic, wiem że są u nas osoby rozważne i wypowiedzą się na ten temat.

Narazie jednak widać że Ci co mają "więcej" unikają tematów związanych z pomocą nowym graczom, częściej jednak zaglądają do tematów związanych z Tokenami, Zenem itp.

Beta-tester

A co by było gdyby zmniejszając ilość expa przychodzącego nadrobić np 1tokenem mniej do rr albo cenę w zen? Coś za coś myślę gdyby ludzie siedzieli dodatkowe 2h a w zamian mieli mniej do wydania mogło to by za skutkować ?

Edited by Yoosa

Official

Wczoraj wieczorem razem z Evilkiem i CreatoNem rozmawialiśmy cd. Tokena, jak narazie wychodzi na to że Token będzie całkowicie wywalony z wymagań, nie będzie też zastąpiony za to do resa będziemy w dalszym ciągu potrzebować Zenu.

Pomysł w dalszym ciągu ciekawy, ale opcja z Tokenem raczej odpada.

Beta-tester
2 minutes ago, Apostle said:

Wczoraj wieczorem razem z Evilkiem i CreatoNem rozmawialiśmy cd. Tokena, jak narazie wychodzi na to że Token będzie całkowicie wywalony z wymagań, nie będzie też zastąpiony za to do resa będziemy w dalszym ciągu potrzebować Zenu.

Pomysł w dalszym ciągu ciekawy, ale opcja z Tokenem raczej odpada.

Uważam, że est tyle okazji z których można wyciagnąć jewele, że wprowadzenie mixa do pralki rozwiązało by sprawę - a też trzeba się oderwać, żeby te kamyki zrobić, a później je wyprać na tokena. Popadanie ze skrajności w skrajność też nie jest rozwiązaniem w tym przypadku. Zresztą na każdym serwerze na którym zawitałem na dłużej i który nie padł po miesiacu  były jakieś utrudniacze - chinki, jogi ( niewiele osób pamieta drop chinek ze starego x-w, to była dopiero tragedia :D).

Official
1 minute ago, MuJahEdin said:

Uważam, że est tyle okazji z których można wyciagnąć jewele, że wprowadzenie mixa do pralki rozwiązało by sprawę - a też trzeba się oderwać, żeby te kamyki zrobić, a później je wyprać na tokena. Popadanie ze skrajności w skrajność też nie jest rozwiązaniem w tym przypadku. Zresztą na każdym serwerze na którym zawitałem na dłużej i który nie padł po miesiacu  były jakieś utrudniacze - chinki, jogi ( niewiele osób pamieta drop chinek ze starego x-w, to była dopiero tragedia :D).

Sęk w tym że czego byśmy nie zrobili to skończy się to postami typu "serwer na alty" "tylko farmić tokeny" itp.
I tak źle i tak niedobrze, szkodą że nie ustaliliśmy limitu RR / miesiąc, wtedy by było z głowy, i ilość online i użeranie się o Tokeny.

Ja również popieram pozostawienie tokenów. Szczerze mówiąc każda postać powinna być w stanie sama na swoje rr nastukać. Gdyby token odpowiednio dropił + event + szansa w pralce nie było by kłopotu z niczym.

Wiadomo, że ciężko zbalansować od razu ile trzeba czego na jakich mobach etc ale jak widać ludzie chcą współpracować i pomagać w tworzeniu tego serwera. Mi się tu bardzo podoba choć kwestia tokenów jest męcząca :) Nie wspominając, że milion altów jest cholernie męczący ^^

Edit:

@Apostle No wybacz ale nie dogodzisz wszystkim. Zauważmy, że Jeżeli doprowadzi się do momentu kiedy jedna postać będzie w stanie zapracować na swój rr z lekkim wysiłkiem i aktywnością to będzie fantastycznie według mnie.

Edited by Janusz
@Apostole

Beta-tester

Moim zdaniem wprowadzenie mixa rozwiążę problem - ale żeby sie o tym przekonać to trzeba go dodać i zobaczyć jak to wygląda w praktyce.

Official

Tokeny to był mój pomysł, i generalnie o to chodziło, żeby to nie był kolejny serwer w którym do GR'a leci się bezcelowo, chodziło o to żeby gracz w pewnym momencie przystopował i zajął się właśnie eventami, huntem i alternatywnie wszystkim co pomogło by mu znaleźć/upolować czy kupić Token. Miała być to główna waluta i stoper dla topki, stąd też rezygnacja z dynamicznego EXP'a. Pomysł w dalszym ciągu mi się podoba, ale nie mam już na to nerwów, Evilek po ostatnim ciśnieniu poprostu wrzucił na luz, ja niestety nie mam takiej zdolności przyjmowania każdego rozwiązania jako dobre i walczę.

Szkoda że tylko z kilkoma osobami można tutaj normalnie podyskutować, bo jak zauważyliście brak tutaj tych co są przeciwko Tokenowi bo właśnie u tych osób pomysłów brak a dyskusja kończy się na wielkim hejcie w stronę serwera.

Spodziewałem się tego, jeżeli chodzi o Tokeny, ale to co pokazują niektórzy przerosło moje wyobrażenia.

@ZaRaKi rzadko piszesz, a widzę patrzysz? Co Ty o tym sądzisz? Wypowiedzi graczy "weteranów" są tutaj najbardziej istotne.

Jak dla mnie zbieranie tokenów to katorga z zen jeszcze daje rade w full secie z zenem(expiąc solo), prawda jest taka ze gdyby nie to ze bylem wysoko w topce jak wprowadzaliście "skrzynkowy event" i to ze trochę szybciej biegam na koniu i mam sporo speeda z birdsów to pewnie już dawno nie miał bym tokenów i stal z resami, a tak ustawiam afk, nastawiam zegarek na inwazje, daje MU na 2 monitor i gram w coś innego. Właściwie jedyne co trzyma mnie na serwerze to ekipa która się zebrała, niestety coraz więcej z ww. ekipy mówi mi ze nie chce im się wiecznie grindować tokenow/zenu a ja sam tez nie jestem w stanie już im pomagać z tokenami jak robiłem to wcześniej. Macie sporo dobrych  pomysłów i spowalniacze tez są ok, ale nie powinno być aż tak słabo moim zdaniem. Do tego dochodzi tez problem z tym ze masz wybór a) dam party koledze z gildii na niższym rr ale nie wyrobie z zenem/tokenami i nie resnie się prawdopodobnie ani on ani ja  b) nie dam mu party wtedy ja zrobie resa ale on nie (ale nie jest to zbyt fajne zachowanie), a wydaje mi się ze gry maja łączyć a nie dzielić.

Rozwiązanie? Hmm, ciężko powiedzieć bo nie jestem zbyt kreatywna osoba, myślę ze najbardziej sensowne by było zmienienie progów resowych (czyt. np 1 token więcej nie co 10 resów a np 15/20) aczkolwiek zmienienie tego w czasie trwania edycji raczej mądre nie jest, co do innych pomysłów to może dodanie jako szansa za jakieś evety typu ds itp. Może jakieś codzienne GM eventy typu Q&A, scrabble takie nie wymagające biegania ze spota i takie w których wszyscy maja szanse.

Edited by ZaRaKi

Osobiście uważam że pomysł z tokenami był bardzo trafiony, tylko wymaga doszlifowania sam juz z trzy razy proponowałem żeby drop byl zwiększany wraz z poziomem potworow dajmy na to lt-atlans jeden przedzial, t2-icek wczesny drugi, icek dalej- kr kolejny, karutan-aida2 czerwone kolejny, kr3-lacleon... itd. Dodanie ich np w dropie na doopie czy gaionie moze byc ciekawym wyjsciem który zwiekszyl by popularnosc tych eventow. W kwestii zen mysle ze najwazniejszym problemem jest bug z dropem po 400+3rd q.

Ja bym nie rezygnował z tokenów , mimo wszystko dzieki temu, ze zostawi sie na drop ta postac na 400 lvl-u zawsze jakis master lvl wleci, wiec jest nawet + tej sytuacji ;) .Ponadto tokeny staly sie juz czescia tego serwera i juz bym ich nie ruszal,jedyne co moze wlasnie jakies lekkie poprawki zeby nie okazalo sie,ze na 70 resach stoi sie po dwa dni i je dropi :Pbo  rzeczywiscie  5 tokenow teraz,to jest juz sporo do zebrania przez jeden res.

Jestem za pomyslem zarakiego zeby zmienic progi resow 1 jeden token wiecej co 20 rr, moze jednak jakis sens by w tym byl ;) lub zatrzymac sie z jakas liczba tokenow na powiedzmy 60 resie i dopiero na ostatnie 10 resow doje..ć jakas znaczaco wieksza ilosc tokenow za res tak zeby poczuc ze zrobienie tego GR-A to jednak nie jest taka latwa sprawa ;)a pieniazki bym zostawil tak jak jest ;)

Pozdrawiam.

Są tokeny w x-shop, nie rozumiem problemu. Mi jeszcze ani zen, ani tokenów nie brakowało. Seta z zen nie mam, na eventy nie chodzę bo mi się nie chce.

Takie narzekanie dla narzekania, widzieliście ustawienia jak zaczynaliście grać to lecimy dalej.

Official

I to się nazywa dyskusja, szkoda że poruszana w wielu wątkach, miał bym dla was kilka propozycji ale Evilek śpi kiedy ja jestem, a ja śpię kiedy on wstaje, także w tych dniach ciężko jest się nam skumać i cokolwiek ustawić. Zrobimy dziś ok. północy bądź jutro update, który wyeliminuje problem tokenów w całości i wzięte pod uwagę będą każde sugestie i propozycje. 

Większość postów tutaj to pomysły i o to chodzi, w temacie Token RR @Janusz też pisał, też dawał propozycje ale temat znów śpi.

Kontynuujcie temat bo jest konkretny, takich tematów nie będę zamykał. Tematy które zostały przezmnie zamknięte były zwykłymi żalami, nie było tam pomysłów, tylko narzekanie, jaki to Token niedobry, jak alty mają dobrze i podobne śmieci.

1 hour ago, DzieckoNeo said:

Osobiście uważam że pomysł z tokenami był bardzo trafiony, tylko wymaga doszlifowania sam juz z trzy razy proponowałem żeby drop byl zwiększany wraz z poziomem potworow dajmy na to lt-atlans jeden przedzial, t2-icek wczesny drugi, icek dalej- kr kolejny, karutan-aida2 czerwone kolejny, kr3-lacleon... itd. Dodanie ich np w dropie na doopie czy gaionie moze byc ciekawym wyjsciem który zwiekszyl by popularnosc tych eventow. W kwestii zen mysle ze najwazniejszym problemem jest bug z dropem po 400+3rd q.

Z tym zenem to nie bug, bo jest ustawiony master exp na 10x badz te 20 nie pamietam i dlatego tak mało zenu leci. Tylko pytanie czy da się podnieść tą ilość zen? Szczerze powiedziawszy nosze na mg 4 czesci pod zen i wyglądam jak frankentein ;p na resy poki co mam ale trzeba expic solo lub we 2,  a na inne wydatki np growth to juz naprawde nie ma jak nazbierac, tym bardziej ze na 400 zenu leci mniej niz trzeba na bota.

Beta-tester

Dodanie go jako nagrody dla każdego z DS tak jak napisał zaraki oraz dodanie Mixu do pralki. Tak jak pisałem będzie wilk syty i owca cała bo nadal będzie trzeba latać na inwazje po kamyki a do tego będzie trzeba poświecić czas na wypranie tego tokena - aby dodać ciut dreszczyku nie dawałbym 100% lecz ~80% i tak jak pisali wyżej, chciałbym aby expilo się w party, zawsze ciekawiej, ktoś coś głupiego napisze, pomoże się podexpić nowym a w chwili obecnej jest to po prostu nieekonomiczne i nieopłacalne. Sam zostałem "wyrzucony" z pt z tychże względów.

Beta-tester
2 hours ago, Apostle said:

Kontynuujcie temat bo jest konkretny, takich tematów nie będę zamykał. Tematy które zostały przezmnie zamknięte były zwykłymi żalami, nie było tam pomysłów, tylko narzekanie, jaki to Token niedobry, jak alty mają dobrze i podobne śmieci.

Cieszy mnie to, że poruszyłem tak dobry temat na dobrym poziomie i chciałem wszystkim podziękować za partycypacje.

Moim zdaniem tokeny muszą zostać nie ma wyjścia by z nich zrezygnować to cenna waluta która sprawia, iż handlowanie jest dużo mniej uciążliwe. Pomyślałem jeszcze nad jednym pomysłem można by było zrobić bardziej ruchomą wartość potrzebnych tokenów na reset nie na każdy 10rr 1 token a na przykład co rr od 1-nawet do 5 i na nowo? Dla nowych będzie to dość uciążliwe lecz wierze że na dłuższy dystans wszyscy mogą być szczęśliwi. Co wy na to?

Edited by Yoosa

Official

Też ciekawy pomysł ale priorytetem jest teraz aktualna sprawa Tokena, także napewno się miejsce ntt. znajdzie. Właśnie nad tym pracujemy.

To i może ja się wypowiem na temat.
Moim zdaniem prowadzenie tokena do prania w odpowiednich warunkach mogłoby wiele zmienić, jednak trzeba pamiętać aby nie zaburzyć zbytnio "balansu" tego przedmiotu.
Proponowałbym wprowadzenie możliwości wyprania takiego tokena z przedmiotów:
- 3 Jewel of Creation (wreszcie miałyby jakąkolwiek wartość poza sprzedawaniem do sklepu)
- 2 Jewel of Life 
- 2 Evolution Stone (zwiększenie wartości tych przedmiotów, ponieważ w tym momencie są one bardzo mało wartościowe w mojej opinii)
- Jewel of Chaos
Szansa na powodzenie 55%.
Dzięki temu gracze w dalszym ciągu uczestniczyliby w inwazjach, w których można wydropić kamienie oraz nie powinno to zaburzyć zbytnio wartości Tokenów.
Następną propozycja, która według mnie byłaby warta rozważenia to wprowadzenie małego bonusu za zabicie bossów/eventów(30-50% dropu?) ( Kundun, Meduza, Selupan, Son of Kundun, DS, DOPP, ??? ) w postaci jednego gwarantowanego Tokenu. Z racji, że częstotliwość zabijania tych bossów nie jest zbyt wielka to nie było by to bardzo złe rozwiązanie.
Popieram także propozycje Zarakiego, która miałaby na celu zmianę ilości wymaganych tokenów czyli 1-20 rr - 1 token / 20 - 40 - 2 tokeny, jednak nie w tej edycji, ponieważ wywołałoby to nie potrzebne zamieszanie.
Na koniec proponowałbym wyłączenie podziału zen w pt. Rozwiązałoby to problem braku zen dla silniejszych osób, które chcą expić słabszych graczy ale boją się o zen na resa ( owszem każdy będzie mógł dalej ten zen podnosić lub nie, jednak można się dogadać, że zbiera jedna osoba).

To chyba jak na razie wszystko co mi przyszło do głowy w tym momencie.

Pozdrawiam,
Vitas.

Edited by Vitas

Jaki problem dodać tokeny do jakiejś wypadajki, ustawić rozsądny drop zarówno wspomnianej wypadajki  jak i szanse na drop tokena z niej. Jeśli w ciągu Resa (3-4h)  graczowi uda się zdropić powiedzmy do 10 wypadajek z którch ma szanse na 2 tokeny to moze jest jakies rozwiązanie, aby uniknąć stawiania setek mułów na dropa, można dodać np drop wypadajek tylko na BC/DS. Questy od buff NPC? Na na fatalu było mega dużo zabawy latało się w 5os pt i biło 2-3k  pajączków w lorce za 1 000 000 000 zena, czemu nie możecie dać nam takich opcji, ja osobiście bym latał i nakurwiał się z ludźmi na tych pajączkach, poźniejsze Q mogą być o tokeny np ubic 1k jakichś mobów a żeby było ciekawej zrobić jakąś inwazje na nie gdzieś losowym miejscu, gdzie też powiedzmy można by było isć ekipą z guild i prać to, bronić przed innymi graczami i poźniej sie tym dzielić. Pisaliście o tych TvT PvP itp... z których się nie korzysta, zrobić jakieś turnieje np o 5 tokenów+ powiedzmy 1 wpisowego od chętnego gracza, wygrany team zgarnia wszystko...  raz w tygodniu 15 min event, na jakiejś mapie gdzie pojawiają się moby i zwiększyć tam drop zena i tokenów .... opcji jest od groma tylko trzeba sie panowie za robotę zabrać. 

Edited by JoAnna

Official

Mogę już zamknąć temat? :)

Beta-tester

Jasne Jeszcze raz dzięki za wspólna konwersacje chłopaki GJ

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this